Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 9 listami gończymi zatrzymany

Data publikacji 23.02.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej w Gnieźnie zatrzymali na terenie Konina 41-latka, który był poszukiwany od 2012 roku dziewięcioma listami gończymi. Mężczyzna ma na swoim koncie przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz liczne przestępstwa gospodarcze: oszustwa, fałszerstwa, usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej. Poszukiwany trafił już do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę kilku lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie ustalili i zatrzymali osobę poszukiwaną kilkoma listami gończymi. 41-letni mieszkaniec Gniezna ukrywał się przed organami ścigania od 2012 roku. Poszukiwany był dziewięcioma listami gończymi wydanymi przez Sąd Rejonowy w Gnieźnie za oszustwa, fałszerstwa, usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej oraz przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Nakaz jego zatrzymania i doprowadzenia wydała również Prokuratura Okręgowa w Poznaniu.

Funkcjonariusze namierzali mężczyznę już od pewnego czasu. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że może on przebywać w mieszkaniu w Koninie wynajmowanym na inną osobę. W miniony weekend policjanci pojechali pod wytypowany adres do Konina. Zauważyli jak w pewnym momencie podejrzany wychodzi z budynku. Funkcjonariusze zatrzymali go w pobliskim sklepie spożywczym podczas robienia zakupów.

Mężczyzna podawał dane personalne swojego kuzyna, jednak policjanci nie dali się wprowadzić w błąd. 41-latek trafił już do zakładu karnego, gdzie będzie odbywał karę kilku lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 8.13 MB)

Powrót na górę strony