Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane uprawnienia za niebezpieczną jazdę

Data publikacji 23.02.2015

Policjanci ruchu drogowego z Gorzowa Wlkp. zatrzymali uprawnienia kierowcy ciężarówki po tym, jak przekroczył dozwoloną prędkość, a także wyprzedzał na łuku drogi i zmusił pojazd jadący z naprzeciwka do zjazdu na pobocze. Za niebezpieczną jazdę odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze Sekcji Zabezpieczenia Autostrady KWP w Gorzowie Wlkp. codziennie patrolują drogę krajową nr 92, znaną z dużego ruchu tranzytowego. W sobotę (21 lutego 2015 r.) po godz. 4 zarejestrowali niebezpieczną jazdę kierowcy, który kilkudziesięciotonową ciężarówką mógł doprowadzić do tragedii. Uwagę policjantów zwróciła prędkość, z jaką poruszał się kierowca. Okazało się, że na ograniczeniu do 50 km/h ciężarówka jedzie aż 89 km/h. Rozpędzony pojazd rozpoczął ponadto wyprzedzać inny samochód tuż przed łukiem drogi. Jego jazda sprawiła, że kierowca ciężarówki jadący z naprzeciwka, musiał zjechać na pobocze. Wyprzedzany samochód osobowy musiał zwolnić, aby ciężki pojazd mógł zakończyć wyprzedzanie. Niebezpieczne manewry sprawiły, że policjanci zatrzymali kierowcę, którym był 37-latek ze Zduńskiej Woli.

Funkcjonariusze nie mieli wątpliwości, że kierującemu należy zatrzymać uprawnienia, a sprawę skierować do sądu. 37-latek zignorował znaki ostrzegawcze, rozpoczął wyprzedzanie w miejscu zabronionym, a jego jazda niemal nie doprowadziła do zderzenia. Przy tak nieodpowiedzialnej jeździe każdy kierowca musi liczyć się z grzywną i utratą prawa jazdy.

(KWP w Gorzowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.16 MB)

Powrót na górę strony