Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znęcała się zamiast sprawować opiekę

Data publikacji 23.02.2015

Policjanci z Żywca zatrzymali 60-letnią kobietę, która zamiast opiekować się 76-latkiem znęcała się nad nim. Mężczyzna mając już dość tej sytuacji usiłował targnąć się na swoje życie. Kobieta usłyszała już zarzut. Odpowiedzialność karną poniesie także jej 23-letni syn. Na wniosek śledczych żywiecki prokurator objął ich policyjnym dozorem. Wydał również zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz przebywania na terenie jego posesji. Za popełnione przestępstwo zarówno kobiecie, jak i jej synowi, grozi kara do 5 lat więzienia.

W piątek policjanci z żywieckiej komendy zatrzymali 60-letnią mieszkankę Żywca. Jak wstępnie ustalili stróże prawa, kobieta od kilku lat miała opiekować się 76-letnim mężczyzną. W zamian za opiekę otrzymywała od niego pieniądze oraz mogła mieszkać w jego domu. Od pewnego jednak czasu, kobieta zamiast opiekować się seniorem, zaczęła stosować wobec niego przemoc zarówno fizyczną jak i psychiczną. Od czerwca ubiegłego roku w procederze tym brał udział również jej 23-letni syn.

76-latek mając już dość tej sytuacji usiłował targnąć się na swoje życie. Zarówno kobieta, jak i jej syn usłyszeli już zarzut. Żywiecki prokurator na wniosek śledczych objął ich policyjnym dozorem. Wydał również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz przebywania na terenie jego posesji i w jego budynku.

Za popełnione przestępstwo sprawcy przemocy w więzieniu mogą spędzić nawet 5 lat. Po otrzymaniu opinii biegłego oraz zebraniu dodatkowego materiału dowodowego śledczy nie wykluczają zmiany kwalifikacji.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony