Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Interweniował po służbie, odzyskano skradziony samochód

Data publikacji 23.02.2015

Dzięki interwencji wracającego po służbie policjanta z Płocka, odzyskano skradziony samochód. W związku z tą sprawą zatrzymano do wyjaśnienia czterech mężczyzn, którzy próbowali odjechać tym autem.

W niedzielę około 14:00 jedna z mieszkanek powiatu płockiego przebywająca u rodziny w Płocku stwierdziła, że jej samochód renault laguna został skradziony. O kradzieży powiadomiła Policję. W związku ze zgłoszeniem wszystkie patrole zostały poinformowane, że w przypadku ujawnienia takiego pojazdu należy interweniować, gdyż jest to pojazd kradziony. Około 16:15 jeden z funkcjonariuszy z Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego, który właśnie skończył służbę i wracał do domu, zauważył skradziony pojazd, który stał przy ul. Sienkiewicza. Do samochodu wsiadało czterech mężczyzn, którzy chcieli nim odjechać. Policjant podjął wobec nich interwencję informując o fakcie oficera dyżurnego. Policjant uniemożliwił mężczyznom odjechanie skradzionym pojazdem. Po przybyciu na miejsce innych funkcjonariuszy wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Okazało się, że wszyscy są mieszkańcami Płocka w wieku 36, 33, 29 i 26 lat. Skradziony pojazd został przekazany właścicielce.

Mężczyźni dzisiaj zostaną przesłuchani, jeden z nich usłyszy zarzut kradzieży samochodu, natomiast trzej pozostali zostaną przesłuchani w charakterze świadków.  

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony