Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginioną 6-latkę

Data publikacji 23.02.2015

Wczoraj mimo utrudnionych warunków policjanci przed samym zmrokiem odnaleźli 6-letnią dziewczynkę, której zaginięcie zgłosili po południu rodzice. Policjanci odszukali dziecko na terenie kopalni oddalonej ok. 3 km od jej domu.

Stróże prawa informację o zaginięciu dziewczynki otrzymali ok.14. Jak wynikało ze zgłoszenia, 6-latka około 11:00 wyszła z psem na dwór i bawiła się przed blokiem. Rodzice na początku mięli ją na oku, ale po pewnym czasie zauważyli, że dziecko zniknęło. Rodzina dziewczynki zaczęła jej szukać, jednak gdy było to bezskuteczne, powiadomili Policję.

Funkcjonariusze natychmiast zaczęli zorganizowane poszukiwania, w które zaangażowane było kilkanaście patroli, dwa psy służbowe oraz strażacy. Sprawdzane były pobliskie lasy oraz miejsca gdzie mogła pójść dziewczynka. 6-latkę policjanci znaleźli po dwóch godzinach tuż przed zapadnięciem zmroku na terenie pobliskiej kopalni. Dziecko było zmęczone i zabrudzone. Dziewczynce na miejscu została udzielona pomoc medyczna.

Dziś w domu odwiedzili ją policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. 6-latce oraz jej siostrze funkcjonariusze przekazali maskotkę świętokrzyskiej Policji – Koziołka „Spoko” oraz odblaski. Dziewczynki z uśmiechami na twarzy zadeklarowały, że od teraz będą bardziej na siebie uważać i wzajemnie się pilnować.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony