Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 11,5 kg marihuany

Data publikacji 24.02.2015

Prawie 11,5 kg marihuany ujawnili i zabezpieczyli lubelscy policjanci. Susz odnaleziony został na jednej z posesji w gminie Poniatowa. Z takiej ilości narkotyków sporządzić można blisko 45 tys. porcji dilerskich. Policjanci zatrzymali właściciela narkotyków. 37-letni mężczyzna już usłyszał zarzuty. Grozić mu może do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec minionego tygodnia lubelscy policjanci weszli na jedną z posesji w gminie Poniatowa. W trakcie przeszukania piwnicy funkcjonariusze odnaleźli znaczne ilości narkotyków. Środki odurzające ukryte były w kilku pomieszczeniach, część z nich ukryta była w starym piecu. Łączna waga zabezpieczonych narkotyków to blisko 11,5 kg. Z takiej ilości suszu sporządzić można prawie 45 tys. porcji dilerskich. Policjanci zabezpieczyli też wagi elektroniczne. Funkcjonariusze ustalili właściciela narkotyków. To 37-letni mieszkaniec gminy Poniatowa. Mężczyzna został zatrzymany.

 

Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim, gdzie usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i przygotowania do uczestnictwa w ich obrocie. Wobec mężczyzny zastosowano tymczasowy areszt. W myśl przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Dalsze postępowanie w sprawie prowadzą policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie.

 

(KWP w Lublinie / ms)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.61 MB)

Powrót na górę strony