Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozbili grupę oszustów

Data publikacji 24.02.2015

Policjanci z żywieckiej komendy rozbili grupę oszustów. W sprawie zatrzymano 4 osoby w wieku od 21 do 26 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu żywieckiego. Grupa zajmowała się wyłudzaniem pożyczek i kredytów na szkodę banków i instytucji finansowych. Oszuści usłyszeli łącznie ponad 40 zarzutów. Za popełnione przestępstwa oszustom grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z wydziału zajmującego się zwalczaniem przestępczości gospodarczej już od kilku miesięcy pracują nad sprawą oszustw kredytowych. Jak wynika z materiałów sprawy, w okresie od czerwca do listopada ubiegłego roku, grupa osób zajmowała się wyłudzaniem pożyczek i kredytów na szkodę różnych banków i instytucji finansowych. Ponadto dokonywali zakupu towarów w systemie ratalnym, po czym nie wywiązywali się z tak zaciągniętego zobowiązania finansowego. Sprawcy popełniali te przestępstwa podając nieprawdziwe oświadczenia, co do swojego miejsca zatrudnienia i osiąganych dochodów oraz wykorzystując dane personalne innych osób. Zaciągali w ten sposób pożyczki i kredyty w wysokości od 400 do nawet 8 tys. zł.

W sprawie zatrzymano już 4 osoby w wieku od 21 do 26 lat. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami powiatu żywieckiego. Łącznie śledczy przedstawili im ponad 40 zarzutów oszustw. W stosunku do dwóch zatrzymanych żywiecki prokurator zastosował policyjny dozór. Policjanci na poczet przyszłych kar i roszczeń zabezpieczyli mienie jednego z zatrzymanych w wysokości 14 tys. zł. Śledczy odzyskali też część pochodzącego z oszustw mienia w postaci sprzętu komputerowego oraz rtv. Sprawa jest rozwojowa.

(KWP w Katowicach / mj)

Powrót na górę strony