Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jego jazda wzbudziła podejrzenia policjantów. Okazało się, że jest pijany

Data publikacji 24.02.2015

Od stycznia 2015 roku na warmińsko-mazurskich drogach policjanci ujawnili 468 kierujących będących pod wpływem alkoholu. Ostródzcy policjanci ruchu drogowego monitorując sytuację na krajowej 16, zauważyli samochód, którego kierowca jechał „wężykiem”. Piotr A. miał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na nawet 10 lat.

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 15.00 na drodze krajowej nr 16 w okolicy miejscowości Stare Jabłonki. Ostródzcy policjanci ruchu drogowego monitorując sytuację na drodze zauważyli samochód, którego kierowca zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu przekraczając podwójną linię ciągłą. Kierowca opla został natychmiast zatrzymany przez patrol. Podczas badania stanu trzeźwości 39-latka przypuszczenia policjantów okazały się trafne. Piotr A. miał prawie 0,8 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Teraz Piotr A. odpowie przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy na nawet 10 lat.

(KWP w Olsztynie / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 1.3 MB)

Powrót na górę strony