Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o stalking usłyszał zarzuty

Data publikacji 24.02.2015

Do trzech lat więzienia grozi 30-letniemu mieszkańcowi Cieszyna, który od kilku miesięcy uporczywie nękał swoją była dziewczynę. Przestraszona kobieta zgłosiła sprawę policjantom. Za stalking prokurator objął sprawcę policyjnym dozorem. Ma on również zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Pod koniec stycznia mieszkanka Cieszyna złożyła zawiadomienie o nękaniu jej przez byłego chłopaka. Z relacji zgłaszającej wynikało, że mężczyzna, nie mogąc pogodzić się z brakiem zainteresowania z jej strony, od kilku miesięcy wysyłał sms-y, pisał e-maile, przesłał jej także niechciane prezenty. Mieszkaniec Cieszyna wystawał pod oknami jej mieszkania, a także śledził i jeździł za nią samochodem. Kiedy to nie poskutkowało, 30-latek zaczął nachodzić jej rodziców i wysyłał sms-y na telefon komórkowy jej matki.

Cieszyńscy kryminalni przesłuchali świadków i zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie 30-latkowi zarzutów. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wczoraj prokurator zastosował wobec stalkera policyjny dozór oraz zakazał mu z pokrzywdzoną jakiejkolwiek formy kontaktu.

Za popełnione przestępstwo, podejrzanemu grożą 3 lata więzienia.

(KWP w Katowicach / ms)

Powrót na górę strony