Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli tytoń i papierosy bez znaków akcyzy

Data publikacji 24.02.2015

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie zatrzymali mężczyznę przewożącego tytoń bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli ponad 15 tys. sztuk papierosów oraz 385 kg tytoniu. Podejrzanemu grozi nawet 3 lata więzienia.

Leszczyńscy policjanci 21 lutego br. ustalili i zatrzymali 55-letniego mieszkańca Leszna, który przewoził papierosy  i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Wiózł on w swoim samochodzie ponad 100 kg tytoniu. Posiadanie i rozprowadzanie takiego tytoniu i papierosów jest zabronione przez prawo.

Następnie policjanci pojechali do garażu użytkowanego przez 55-latka. Tam funkcjonariusze zabezpieczyli 15 tysięcy sztuk papierosów oraz kolejne worki z krajanką tytoniu. W sumie skonfiskowano 385 kg krajanki tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Gdyby tytoń i papierosy znalezione i zabezpieczone przez stróżów prawa trafiły do obrotu, straty poniesione przez Skarb Państwa przekroczyłyby 280 tysięcy złotych.

Za popełnione przestępstwo karnoskarbowe mężczyźnie grozi kara nawet 3 lat więzienia. Dalej sprawą zajmie się Urząd Celny w Lesznie.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony