Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpisane porozumienie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza

Data publikacji 24.02.2015

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zostało podpisane porozumienie między Kierownikiem Katedry Zakładu Postępowania Karnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. UAM dr hab. Pawłem Wilińskim a Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu reprezentowaną przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. dr Rafała Batkowskiego. Dokument ma związek z reformą postępowania karnego, która wchodzi w życie 1 lipca 2015 roku.

23 lutego br. Wielkopolski Komendant Wojewódzki insp. dr Rafał Batkowski i Kierownik Katedry Zakładu Postępowania Karnego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza prof. UAM dr hab. Paweł Wiliński podpisali porozumienie dotyczące podjęcia współpracy w zakresie doskonalenia zawodowego funkcjonariuszy Policji oraz przybliżenia wprowadzanej od 1 lipca 2015 roku reformy przepisów postępowania karnego, ze szczególnym uwzględnieniem zmian w zakresie postępowania przygotowawczego.

24 lutego w auli Auditorium Maximum odbyło się pierwsze z 5 zaplanowanych szkoleń dla funkcjonariuszy. Docelowo blisko 1000 policjantów zajmujących się na co dzień problematyką, którą obejmie reforma postępowania karnego, zostanie przeszkolona.

Na inauguracji obecny był Dziekan Wydziału Prawa i Administracji prof. zw. dr hab. Roman Budzinowski oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki insp. dr Rafał Batkowski, który podziękował władzom uczelni za udział w tej inicjatywie. Policjantom życzył owocnej nauki tak by zdobyta wiedza przełożyła się w przyszłości na skuteczną i efektywną pracę.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony