Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za handel nielegalnymi środkami na odchudzanie

Data publikacji 24.02.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o wprowadzanie do obrotu środków farmaceutycznych na odchudzanie niewiadomego pochodzenia. W mieszkaniu zajmowanym przez podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3,6 tys. tabletek, a także materiały świadczące o ich rozprowadzaniu za pośrednictwem portali internetowych. Dwoje z zatrzymanych trafiło już tymczasowo do aresztu na okres 3 miesięcy. Za tego typu działalność grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalili funkcjonariusze z komisariatu Wrocław-Grabiszynek wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Przestępczości Gospodarczej z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, podejrzani oferowali do sprzedaży środki na odchudzanie niedopuszczone do sprzedaży na terenie kraju. Policjanci mając wiedzę o tym procederze wytypowali możliwe miejsce aktualnego pobytu podejrzanych i niezwłocznie przystąpili do działań - na terenie Zabrza zatrzymali 3 osoby, dwóch mężczyzn w wieku 33 i 50 lat oraz 50–letnią kobietę, podejrzane o trudnienie się przestępczym procederem. W mieszkaniu wykorzystywanym przez zatrzymanych funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 3600 tabletek, a także materiały świadczące o ich rozprowadzaniu za pośrednictwem portali internetowych - m.in. listy przewozowe i paczki.

Wszystkie osoby zatrzymane w tej sprawie trafiły do policyjnego aresztu.

Na bazie zgromadzonych przez funkcjonariuszy materiałów podejrzanym przedstawiano już 46 zarzutów w tej sprawie. Sąd podjął także decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanej 50-latki i 33-latka środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za czerpanie korzyści z wprowadzania do obrotu substancji zabronionych zawierających substancje psychotropowe w świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanym grozić może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony