Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamieszany w narkotykowy proceder wpadł w zasadzkę

Data publikacji 25.02.2015

Namierzony przez kryminalnych z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy 38-latek, podejrzany o posiadanie znacznej ilości narkotyków, trafił tymczasowo na 3 miesiące do aresztu. Mężczyzna wpadł w zastawioną przez policjantów zasadzkę. W zatrzymanym do kontroli samochodzie, którym podróżował, funkcjonariusze znaleźli amfetaminę i ekstazy. Mieszkańcowi gminy Chełmża grozi do 10 lat więzienia.

Kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy od pewnego czasu rozpracowywali sprawę rozprowadzania środków odurzających na terenie powiatu toruńskiego, a dokładnie gminy Chełmża. W toku śledztwa policjanci namierzyli 38-latka, którego podejrzewali o udział w tym przestępczym procederze. Kryminalni uzyskali informację, że mężczyzna będzie przewoził zakazany towar na „swój teren” prawdopodobnie w piątek. Wspólnie z funkcjonariuszami z toruńskiej komendy zaplanowali więc na ten dzień zasadzkę. Rzeczywiście, w miniony piątek (20.02.15), na trasie Toruń–Chełmża, policjanci zauważyli bmw, którym miał jechać podejrzewany 38-latek. Początkowo mężczyzna nie zatrzymał się na wyraźny sygnał, ale po chwili został okrążony radiowozami. Podczas kontroli samochodu kryminalni znaleźli to, czego się spodziewali. Wstępne testy wykazały, że zabezpieczony biały proszek to amfetamina o wadze 300 g, a 200 niebieskich tabletek to ekstazy. Środkami zajęli się już eksperci, którzy przeprowadzą specjalistyczne badania potwierdzające ich właściwości.

38-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. Podczas dalszych przeszukań w miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli jeszcze ponad kilogram substancji, dzięki którym traci się może na jakości, ale zyskuje na ilości towaru, tym sposobem uzyskując większy zysk finansowy.

Już w sobotę (21.02.15) 38-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego oskarżyciel przedstawił mu zarzut z art. 62 ust. 2 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzany odpowie zatem za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Jeszcze tego samego dnia decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za udział w tym przestępczym procederze grozi mu do 10 lat więzienia

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony