Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

2 dziuple, 5 zabezpieczonych samochodów, 1 zatrzymany, 2 zarzuty

Data publikacji 25.02.2015

Policjanci zajmujący się przestępczością samochodową na podstawie operacyjnych ustaleń jednego dnia w jednej miejscowości dotarli do dwóch dziupli, w których w sumie zabezpieczyli 5 samochodów oraz liczne narzędzia, części samochodowe, podzespoły, elementy różnych aut, które teraz zostaną poddane ekspertyzom mechanoskopijnym, by stwierdzić, czy pochodzą z przestępstw. W ręce policjantów wpadł również 38-letni Marcin K., który usłyszał już 2 zarzuty dokonania i usiłowania dokonania kradzieży z włamaniem 2 pojazdów.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową i narkotykową na bieżąco analizują wpływające sprawy dotyczące kradzieży z włamaniem samochodów. Funkcjonariusze zbierają informacje i dokonują sprawdzeń miejsc i osób, które mogą mieć związek z tego typu przestępczością.

W wyniku wnikliwej pracy operacyjnej, podjętym licznym czynnościom, obserwacji i zebranym informacjom policjanci wpadli na trop mężczyzny, który na terenie kilku posesji posiadał samochody mogące pochodzić z kradzieży z włamaniem.

Funkcjonariusze pojawili się w miejscu zamieszkania Marcina K., przeszukali wszystkie posesje należące do mężczyzny i w sumie zabezpieczyli tam 4 samochody, nissana, suzuki i 2 toyoty. W garażach odnaleźli również łamaki, liczne podzespoły i części ze zdemontowanych pojazdów. Wszystkie te rzeczy zostaną poddane ekspertyzom, by potwierdzić, czy pochodzą z przestępstw.

38-letni Marcin K. trafił do policyjnej celi. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów, dokonania kradzieży z włamaniem mazdy i usiłowania kradzieży z włamaniem hondy.

Tego samego dnia w tej samej miejscowości policjanci odwiedzili jeszcze jeden adres, tam również zabezpieczyli toyotę, która najprawdopodobniej pochodzi z kradzieży z włamaniem.

Jak zapowiadają funkcjonariusze, sprawa ma charakter rozwojowy.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony