Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zabezpieczyli nielegalne papierosy i alkohol

Data publikacji 25.02.2015

Mieszkaniec Głogowa odpowie za przestępstwo akcyzowe. Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej z Wrocławia ujawnili w pomieszczeniach gospodarczych 40-latka prawie 27 tys. sztuk papierosów, 50 litrów alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy oraz 60 kilogramów krajanki tytoniu. Straty Skarbu Państwa sięgają 70 tys. złotych. Teraz 40-latek musi liczyć się z karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną.

Policjanci CBŚP wraz z funkcjonariuszami Służby Celnej z Wrocławia ujawnili  na terenie jednej z posesji w Głogowie (woj. dolnośląskie) papierosy i alkohol bez polskich znaków skarbowych.

Funkcjonariusze w pomieszczeniach gospodarczych należących do 40-latka odnaleźli i zabezpieczyli blisko 27 tys. sztuk papierosów, 50 litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych oraz 60 kilogramów krajanki tytoniu.

W związku z tą sprawą został zatrzymany 40-latek, który usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Wartość ujawnionego towaru wynosi prawie 60 tys. złotych. Współpracujący z policjantami funkcjonariusze Służby Celnej ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego sięgają 70 tys. złotych.

Mężczyzna usłyszał już zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Teraz 40-latek musi liczyć się z grożącą za takie czyny karą do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną.

(KWP w Opolu / mj)

Przeczytaj też: Działania dolnośląskich policjantów skierowane przeciwko przestępczości karno-skarbowej ►

Powrót na górę strony