Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rudzcy policjanci zatrzymali podpalaczy samochodów

Data publikacji 25.02.2015

Policjanci z Rudy Śląskiej rozbili zorganizowaną grupę pseudokibiców. Zatrzymano 9 osób, które odpowiedzialne są za listopadowe i styczniowe podpalenia kilkunastu samochodów. Kryminalni zapowiadają dalsze zatrzymania.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego rudzkiej komendy od dłuższego czasu rozpracowywali grupę pseudokibiców działającą na terenie miasta, która odpowiedzialna jest za podpalenia samochodów w listopadzie ubiegłego roku i pod koniec stycznia tego roku. Tego typu sprawy są zawsze trudne i wymagające cierpliwości, ale dzięki dobrej pracy rudzkich śledczych, ustalono osoby mające ścisły związek z tymi przestępstwami.

Wczoraj uderzono w trzon grupy i zatrzymano 8 osób w wieku od 16 do 30 lat. Łącznie 50 policjantów z rudzkiej komendy miejskiej i podległych jej komisariatów oraz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, tuż po godzinie 6.00 jednocześnie weszło do 10 mieszkań na terenie Rudy Śląskiej. W trakcie przeszukań śledczy znaleźli i zabezpieczyli rzeczy mające związek z przestępstwem oraz 2 kilogramy marihuany, 750 gramów amfetaminy i prawie 700 gramów pochodnych extasy. Policjanci zabezpieczyli również gotówkę niewiadomego pochodzenia: ponad 25 tys. złotych oraz 239 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Dziś we wczesnych godzinach rannych zatrzymano kolejnego, dziewiątego członka grupy. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że motywem działania członków grupy były porachunki z kibicami przeciwnej drużyny oraz chęć wyrządzenia szkody w ich mieniu. Poszkodowanymi w tych porachunkach niestety byli też właściciele innych samochodów, przypadkowo  zaparkowanych w sąsiedztwie. Dzisiaj zatrzymani będą doprowadzani do prokuratury, gdzie zostaną im postawione zarzuty.

(KWP w Katowicach / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.2 MB)

Powrót na górę strony