Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kradzieże samochodów i włamania do placówek handlowych zatrzymany w Anglii

Data publikacji 25.02.2015

Policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie przy współpracy funkcjonariuszy Biura Współpracy Międzynarodowej Policji KGP doprowadzili do zatrzymania na terenie Anglii 35-letniego Mariusza B. Mężczyzna jest podejrzany o to, że wspólnie z innymi osobami miał zajmować się kradzieżami samochodów oraz włamaniami do placówek handlowych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

35-letni mieszkaniec województwa warmińsko-mazurskiego był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez Sąd Okręgowy w Olsztynie oraz listem gończym wystawionym przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie.
Jest on podejrzany o to, że wspólnie z innymi osobami miał się zajmować kradzieżami samochodów różnych marek oraz włamaniami do placówek handlowych. Policjanci szacują, że w latach 2004-2005 na terenie województwa warmińsko–mazurskiego oraz województw ościennych, mógł dokonać nawet kilkudziesięciu przestępstw.

Poszukiwaniami mężczyzny zajęli się policjanci Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie – specjaliści od tropienia najgroźniejszych przestępców podejrzanych o zabójstwa, zgwałcenia, rozboje, członków zorganizowanych grup przestępczych. Funkcjonariusze przeanalizowali setki informacji, sprawdzili dziesiątki tropów, wykonali szereg czynności operacyjnych. Ich ustalenia pozwoliły sądzić, że Mariusz B. ukrył się poza granicami kraju. W tym zakresie policjanci połączyli siły z funkcjonariuszami Biura Współpracy Międzynarodowej Policji KGP. Trop prowadził do Anglii, a konkretnie do jej stolicy. Wymiana informacji doprowadziła do zatrzymania 35-latka na terenie Londynu. Na początku lutego br. mężczyzna specjalnym konwojem wrócił do Polski.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

(KWP w Olsztynie / mj)

Powrót na górę strony