Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbita grupa włamywaczy do domów

Data publikacji 25.02.2015

Policjanci ze Strzelina zatrzymali grupę kilku osób, które okradały domki jednorodzinne, znajdujące się na terenie kilku powiatów województwa dolnośląskiego. Sprawcy pokonując zabezpieczenia, włamywali się do wnętrza pomieszczeń, skąd zabierali cenne przedmioty. Funkcjonariusze odzyskali do tej pory mienie o wartości co najmniej 30 tys. złotych. Zatrzymanym za czyny, o które są podejrzani, grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pionu kryminalnego strzelińskiej komendy powiatowej, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych, rozpracowali grupę przestępczą, zajmującą się włamaniami do domów. Zatrzymano kilka osób w wieku od 25 do 35 lat, mieszkańców powiatu strzelińskiego, które są podejrzane o przestępstwa przeciwko mieniu.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy włamywali się najczęściej do domków jednorodzinnych, które były jeszcze w budowie. Po dostaniu się do środka, przestępcy zabierali przedmioty wartościowe. Ich łupem padały m.in. elektronarzędzia (wiertarki, szlifierki, zagęszczarki), a także innych rzeczy. Okazało się, że sprawcy działali na przełomie stycznia i lutego br., a same włamania miały miejsce nie tylko na terenie powiatu strzelińskiego, ale także oławskiego i wrocławskiego.

Funkcjonariusze przeszukując miejsca zamieszkania osób podejrzanych, odnaleźli u nich zrabowane wcześniej przedmioty, m.in. elektronarzędzia, drabinę aluminiową, markowy rower górski, koła samochodowe, klucze nasadowe, wagę i telefon. Wartość odzyskanego sprzętu szacuje się na około 30 tys. zł.

Obecnie trwają dalsze czynności w tej sprawie. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Za włamania i kradzieże podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 4.56 MB)

Powrót na górę strony