Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Gdyby coś się stało…pamiętaj o moich dzieciach” – ruszyła kampania społeczna „Bohaterowie”

Data publikacji 25.02.2015

23 lutego 2015 roku ruszyła kampania społeczna „Bohaterowie” przygotowana przez Fundację Dorastaj z Nami. Jej celem jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na rolę służb mundurowych w Polsce i na kwestie odpowiedzialności społecznej za losy rodzin tych, którzy w swojej codziennej pracy narażają za nas życie. Kampania została objęta honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, ministra Marka Michalaka.

„Dla większości Polaków (90%) słowo patriotyzm jest rozumiane w sposób tradycyjny – jako walka o ojczyznę i poświęcenie dla niej – czyli w sposób odległy od tego, jak wygląda współczesne życie w Polsce, pozbawione wojen i konieczności podejmowania takich działań. Mimo tradycyjnego rozumienia patriotyzmu, zmieniło się rozumienie tego, kto jest obecnie patriotą – to nie tylko Ci, co walczą o ojczyznę, ale również Ci, dzięki którym żyje nam się lepiej i bezpieczniej: strażacy, policjanci, żołnierze i ratownicy. To są bohaterowie czasu pokoju” – mówi prof. UW Dominika Maison odpowiedzialna za realizację badań społecznych, wykonanych na zlecenie Fundacji Dorastaj z Nami.

Fundacja Dorastaj z Nami powstała w 2010 roku,  wspiera  dzieci osób, które straciły życie lub zdrowie w trakcie pełnienia służby. „Wspieramy proces edukacyjny dzieci i młodzieży objętych opieką, a w szczególności współfinansujemy indywidualne potrzeby, związane z ich rozwojem intelektualnym, nauką, wychowaniem czy zainteresowaniami” – mówi Magdalena Pawlak, Prezes Zarządu Fundacji Dorastaj z Nami. –„Sądzimy, że ludzie, którzy bohatersko oddają swoje życie w imię naszego bezpieczeństwa, zasługują na nasz szacunek i odpowiedzialność wobec pozostawionych przez nich dzieci” – dodaje Magdalena Pawlak.

Kampania wystartowała w telewizji prasie i radio 23 lutego 2015. W działania z nią związane zaangażowali się przedstawiciele Policji, Wojska i Straży Pożarnej.

Zachęcamy do odwiedzenia strony kampanii: www.dorastajznami.org oraz do przekazania 1% podatku na rzecz podopiecznych Fundacji Dorastaj z Nami: http://dorastajznami.org/index.php/pl/jakpomoc/przekaz1

(mb)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.67 MB)

Powrót na górę strony