Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskali cztery skradzione pojazdy, zatrzymali włamywacza

Data publikacji 26.02.2015

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do toyoty corolli. Działania funkcjonariuszy pozwoliły na odzyskanie czterech skradzionych pojazdów, które już wróciły do właścicieli.

Specjaliści zajmujący się zwalczaniem przestępczości samochodowej analizowali przypadek  kradzieży toyoty corolli, która padła łupem złodziei w nocy z 21 na 22 lutego 2015 roku. Sprawca ukradł wspomniany pojazd z niestrzeżonego parkingu przyblokowego na ulicy Babickiego, a właściciel wycenił straty na ponad 13 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze prowadzący działania w tej sprawie namierzyli wspomniane auto, które sprawcy zaparkowali na osiedlu Mireckiego w Łodzi. 24 lutego 2015 roku  w godzinach wieczornych do samochodu podszedł młody mężczyzna i próbował nim odjechać. Starania spełzły jednak na niczym, gdyż potencjalny sprawca kradzieży znalazł się w rękach policjantów. W stacyjce toyoty funkcjonariusze zabezpieczyli tzw. łamak, a 23-latek trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem zagrożony karą do 10 lat pozbawienia wolności. Prowadzone działania pozwoliły również odzyskać policjantom trzy inne samochody skradzione w przeciągu kilku dni z łódzkich osiedli. Był to seat leon skradziony z Widzewa, honda civic z polesia, a także seat ibiza z Bałut. Łączna wartość trzech zabezpieczonych pojazdów to blisko 60 tys. złotych. Wszystkie samochody już wróciły do prawowitych właścicieli.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony