Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat motocyklista bez uprawnień wyprzedzał na jednym kole

Data publikacji 26.02.2015

Za jazdę bez uprawnień oraz wyczyny na drodze stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich policjantów wydziału ruchu drogowego. Motocyklista – akrobata wyprzedzał kolumnę pojazdów, w tym radiowóz policyjny, jadąc na tylnym kole. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że nie posiada on uprawnień do kierowania motocyklem. Wykonując niebezpieczny i bezmyślny manewr, zmusił m.in. jednego z kierujących do nagłego hamowania.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z wrocławskiej komendy miejskiej patrolując w godzinach popołudniowych miasto zauważyli nagle na ul. Strachocińskiej motocyklistę, który wyprzedzał kolumnę pojazdów, w tym radiowóz policyjny, jadąc na jednym – tylnym kole. Kierujący motocyklem wykonując tak niebezpieczny i bezmyślny manewr, zmusił jednego z kierujących, który chciał skręcić w lewo, do nagłego hamowania.

Funkcjonariusze ruszyli za motocyklistą. Po jego zatrzymaniu okazało się, że „akrobacje” na motocyklu marki Yamaha podczas wyprzedzania wykonywał 27 – letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Policjanci ustalili też, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem.

Za jazdę bez uprawnień oraz wyczyny na drodze stwarzające zagrożenie w ruchu, mężczyzna będzie teraz odpowiadać przed sądem, do którego funkcjonariusze skierują wniosek o ukaranie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.13 MB)

Powrót na górę strony