Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczona kontrabanda

Data publikacji 26.02.2015

Ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli zamojscy policjanci - przechowywał je w swoim gospodarstwie 56-letni mieszkaniec gm. Adamów. Ponad 600 paczek nielegalnych papierosów przewoziła z kolei samochodem 27-letnia obywatelka Ukrainy zatrzymana do kontroli w Zamościu. Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Ich właściciele, za popełnione przestępstwa skarbowe, wkrótce staną przed sądem.

Zamojscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeszukali wczoraj jedną z posesji w gm. Adamów. Jak wynikało z informacji, jej 56-letni właściciel miał przechowywać w swoim gospodarstwie papierosy bez polskich znaków akcyzy. Informacje potwierdziły się. W domu i stodole 56-latka mundurowi ujawnili i zabezpieczyli 3031 paczek bezakcyzowego towaru. Papierosy trafiły do policyjnego depozytu. Ich właściciel dziś zostanie przesłuchany. Straty Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na ponad 45 tys. złotych.

Dzień wcześniej policjanci zatrzymali na ul. Hrubieszowskiej w Zamościu osobowe audi. Podróżowała nim dwójka obywateli Ukrainy w wieku 27 i 29 lat. W samochodzie stróże prawa ujawnili 662 paczki papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Ich właścicielką okazała się 27-letnia Ukrainka. Bezakcyzowy towar zabezpieczono. Kobieta już usłyszała zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Na poczet grożących za ten czyn kar i grzywien policjanci zabezpieczyli należący do niej samochód.

Wkrótce właściciele bezakcyzowego towaru za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Konsekwencją ich czynów może być wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony