Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczy proceder sutenerstwa

Data publikacji 26.02.2015

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach wspólnie z policjantami z Zespołu ds. Handlu Ludźmi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi, zatrzymali łącznie 9 osób z terenu Tomaszowa Mazowieckiego i okolic, które nakłaniały kobiety do prostytucji i czerpały z niej korzyści.

Praca nad tą sprawą rozpoczęła się w pierwszej połowie 2014 roku. Wówczas policjanci uzyskali informacje dotyczące działania na terenie województwa łódzkiego zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się czerpaniem dochodów z prostytucji oraz nakłaniania do niej kobiet. Wczesnym rankiem 24 lutego 2015 roku na terenie Tomaszowa Mazowieckiego zatrzymanych zostało 8 osób w wieku 28-50 lat, w tym 2 kobiety w wieku 28 i 31 lat. Ostatni, 26-letni mężczyzna, Wpadł w ręce stróżów prawa następnego dnia.

Ustalono, że nakłaniane do prostytucji kobiety świadczyły usługi seksualne zwykle w rejonie głównych ciągów komunikacyjnych województwa łódzkiego, w wynajętych mieszkaniach, a nawet dojeżdżając do klienta. Grupa przestępcza zajmowała się organizowaniem tego procederu i panował  w niej w tej kwestii pewien podział obowiązków. Część osób wchodzących w skład grupy zajmowała się wyszukiwaniem kobiet, część organizowaniem spotkań i zapewnianiem dojazdu, a inni zajmowali się pobieraniem od kobiet zarobionych pieniędzy i rozliczaniem ich z liderem grupy.

Podczas przeszukania policjanci znaleźli dokumenty wskazujące na posiadanie przez niektórych podejrzanych majątków nabytych za dochody z przestępczego procederu. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono mieszkanie o wartości 160 tys. zł oraz 3.300 zł gotówki.

Zatrzymani usłyszeli prokuratorskie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz sutenerstwa. 25 lutego wobec 2 mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt. Kolejny wniosek zostanie rozpatrzony w dniu dzisiejszym.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony