Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano podejrzanych o oszustwa podatkowe przy obrocie paliwami

Data publikacji 26.02.2015

Wrocławscy policjanci zatrzymali 4 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się oszustwami podatkowymi przy obrocie paliwami. Wartość uszczupleń na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na blisko 70 milionów złotych.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali dwie kobiety w wieku 31 i 42 lat, oraz dwóch mężczyzn w wieku 38 i 47 lat, w związku ze sprawą dotyczącą oszustw podatkowych. Do zatrzymania doszło wieczorem 25 lutego br. na terenie Wrocławia.

Zatrzymane osoby podejrzane są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się oszustwami podatkowymi przy wprowadzaniu do obrotu handlowego paliw płynnych na podstawie sfałszowanej dokumentacji. Wartość uszczupleń na szkodę Skarbu Państwa z tytułu wyłudzeń podatku VAT wynosi około 70 milionów złotych.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony