Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ujawnili demontaż samochodu

Data publikacji 26.02.2015

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn dokonujących demontażu peugeota 308. Funkcjonariusze ustalili, że pojazd został skradziony kilkanaście godzin wcześniej z terenu Niemiec. Kryminalni zabezpieczyli auto, a zatrzymanym mężczyznom przedstawili zarzut paserstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat pięciu.

Kryminalni z Koła zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w garażu na terenie posesji w jednej z gmin powiatu kolskiego demontowali skradziony samochód. Peugeot 308 kilkanaście godzin wcześniej został utracony na terenie Niemiec. Dwaj mieszkańcy powiatu kolskiego, w wieku 30 i 25 lat, zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Dodatkowo 25-latek odpowie za przerobienie numeru VIN w audi A4, które użytkował - funkcjonariusze ustalili, że numer identyfikacyjny pojazdu został nielegalnie przełożony z innego auta.

Obaj mężczyźni są dobrze znani kolskiej Policji. Usłyszeli już zarzuty paserstwa. Za przestępstwo, którego się dopuścili, grozi im nawet 5 lat pozbawienia wolności. Wobec zatrzymanych mężczyzn sąd orzekł środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony