Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej – zatrzymany

Data publikacji 26.02.2015

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie zatrzymali 48-latka, który od kilkunastu lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna poszukiwany był za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Został zatrzymany na terenie Łodzi.

Dzisiejsze zatrzymanie poszukiwanego  było zwięczeniem długofalowych  działań operacyjnych policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie. Zachodniopomorscy funkcjonariusze, z pomocą mundurowych z KWP w Łodzi,  uniemożliwili mężczyźnie dalsze ukrywanie się przed wymiarem sprawiedliwości.

Na podstawie zebranych przez siebie informacji policjanci z KWP w Szczecinie ustalili miejsce, gdzie poszukiwany może się ukrywać i dziś rano zapukali do drzwi mieszkania  zaskoczonego 48-latka i jego rodziny. Mężczyzna nie stawiał żadnego oporu i  nie spodziewał się wizyty takich „gości”. Wprost ze swojej posesji  trafił do Zakładu Karnego w Łodzi.

Za 48-latkiem w 1998 roku Prokuratura Okręgowa w Łodzi wydała list gończy. Mężczyzna wszedł w konflikt z prawem, działając w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmował się także przestępczością samochodową.

Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna wiódł spokojne życie, założył rodzinę, przestrzegał prawa, chcąc w ten sposób, nie wzbudzając niczyich podejrzeń, ukrywać  się przed wymiarem sprawiedliwości.

W 2007 r. ze względu na ostatnie miejsce zamieszkania na terenie województwa zachodniopomorskiego poszukiwania za nim przejęli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Szczecinie. Funkcjonariusze żmudnie sprawdzali wszelkie poszlaki, które mogłyby przybliżyć im obecne miejsce pobytu poszukiwanego i trafili na jego trop w Łodzi.

Dziś o godz. 6:30 zapukali do drzwi niczego nie podejrzewającego 48- latka i zatrzymali go.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony