Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policja poszukuje oszustów

Data publikacji 26.02.2015

Policjanci poszukują osób, które, oferując sprzedaż ciągnika rolniczego, wyłudziły od mieszkańca Podkarpacia 41 tys. złotych. Na potrzeby przestępstwa sprawcy "stworzyli" specjalne pomieszczenie, udające kantor wymiany walut. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Podkarpacia znalazł na jednym z portali aukcyjnym ofertę okazyjnego zakupu ciągnika rolniczego  Skontaktował się ze sprzedawcą, który przekazał mu, że transakcja sprzedaży musi odbyć się na terenie Krakowa. Rzekomy ciągnik znajdować miał się w Niemczech, ale gdy potencjalny nabywca zdecyduje się na zakup, wówczas zostanie sprowadzony na teren Krakowa. Przedstawiona oferta zainteresowała kupującego, który, wraz z rodziną, przyjechał do Krakowa sfinalizować zakup.

W umówionym miejscu czekał mężczyzna, który przedstawił się jako przedstawiciel sprzedawcy. Poinformował o szczegółach transakcji i o konieczności zapłaty za zakup w euro. Zaoferował pomoc w wymianie gotówki i zaprowadził klientów do „zaprzyjaźnionego” kantoru. Na miejscu kupujący przekazał 41 tysięcy złotych mężczyźnie, który podawał się za pracownika kantoru. Ten odebrał gotówkę i zniknął na zapleczu, twierdząc, że idzie zdeponować pieniądze w sejfie i przynieść euro.  Mężczyzna przez dłuższy czas nie wracał – wtedy klienci zaniepokoili się. Próbowali wyjść z lokalu, ale okazało się, że w środku pomieszczenia nie ma klamek. Wtedy zadzwonili na policję. Dopiero przybyli na miejsce funkcjonariusze otworzyli drzwi kantoru. Policja poszukuje oszustów.

(KWP w Krakowie / ms)

Powrót na górę strony