Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziono poszukiwaną 72-latkę

Data publikacji 26.02.2015

Policjanci, wraz ze strażakiem z OSP, odnaleźli poszukiwaną od wczoraj 72-letnią mieszkankę powiatu sochaczewskiego. Kobieta całą noc spędziła w lesie. Na szczęście znaleziono ją całą i zdrową. W trwającej od wczoraj akcji brali udział policjanci, strażacy, psy tropiące, jak również wykorzystywany był specjalistyczny sprzęt do poszukiwań, między innymi śmigłowiec z kamerą termowizyjną.

Wczoraj około godziny 17.00 Policja z Sochaczewa została powiadomiona o zaginięciu 72-letniej mieszkanki miejscowości Lasocin, która wyszła z domu i udała się do Puszczy Kampinoskiej. Na miejsce niezwłocznie skierowano 40 policjantów, którzy przy wsparciu funkcjonariuszy Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, psów tropiących, śmigłowca oraz Mobilnego Centrum Wsparcia Poszukiwań z Komendy Głównej Policji rozpoczęli poszukiwania zaginionej.

Służby penetrowały teren lasu nieprzerwanie przez 17 godzin. Pomocy udzielali też okoliczni mieszkańcy, którzy włączyli się do poszukiwań. Przez jakiś czas z kobietą był kontakt telefoniczny, miała przy sobie telefon komórkowy, który odbierała i komunikowała się z policjantami, niestety nie była w stanie określić swojego położenia. Po jakimś czasie kontakt z zaginioną urwał się. Akcja poszukiwawcza trwała całą noc. Rano do policjantów dołączyli leśnicy, psy tropiące, dwa wiatrakowce oraz śmigłowiec. Na miejscu było ponad sto osób, którzy zaangażowali się w akcję.

Około godziny 12.00  kobietę odnalazło troje policjantów oraz strażak z OSP, który im towarzyszył. Całą noc spędziła w lesie. Była wyziębiona, wystraszona, ale cała i zdrowa. Nie wiedziała, gdzie się znajduje i w jaki sposób ma znaleźć drogę do domu.

Funkcjonariusze zawieźli ją do centrum dowodzenia akcją, gdzie została ogrzana oraz zbadana przez załogę pomocy medycznej. 72-latkę przekazano rodzinie.

(KWP w Radomiu / ms)

Powrót na górę strony