Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 26.02.2015

Policjanci z wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy zatrzymali w poniedziałek, 23 lutego, mężczyznę podejrzanego o spowodowanie śmierci 54-letniego mieszkańca gminy Raszków. Zwłoki mężczyzny znaleziono dzień wcześniej na polu przy drodze gruntowej.

W minioną niedzielę około godz. 13:00 policjanci z Komisariatu Policji w Raszkowie zostali poinformowani o zaginięciu 54-letniego mężczyzny. W jego poszukiwaniach, oprócz policjantów, brali również udział okoliczni mieszkańcy oraz strażacy z OSP. Około godz. 17:00, w niedzielę 22 lutego, jeden ze strażaków znalazł ciało 54-latka na polu w pobliżu drogi gruntowej. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono do sekcji.

Policjanci z komisariatu w Raszkowie oraz wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy przeanalizowali wszystkie wątki związane z zaginięciem mężczyzny. Przesłuchano kilkunastu świadków, policyjni technicy zabezpieczali ślady. Sekcja zwłok wykazała, że bezpośrednią przyczyną śmierci 54-latka było wychłodzenie organizmu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie 55-letniego mieszkańca Ostrowa Wielkopolskiego, który jak się okazało miał związek ze śmiercią mężczyzny. 55-latek został zatrzymany w poniedziałek 23 lutego i trafił do policyjnego aresztu.

Prokurator Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim, na podstawie zebranego materiału, przedstawił zatrzymanemu mężczyźnie zarzut popełnienia zabójstwa, za co może mu grozić 25 lat więzienia albo nawet dożywotnie pozbawienie wolności. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 55-latka na okres 3 miesięcy.

(KWP w Poznaniu / mg)

Powrót na górę strony