Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uroczyste otwarcie komendy w Kłobucku

Data publikacji 26.02.2015

Dzisiaj odbyło się uroczyste oddanie do użytku Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku po remoncie. Otwarcia dokonał Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Piotr Kucia w obecności Starosty Kłobucka, Burmistrza Kłobucka, kadry kierowniczej garnizonu śląskiego, przedstawicieli związków zawodowych i szefów służb współpracujących na co dzień z Policją. Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach i kompania reprezentacyjna śląskiej Policji.

Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku dołączyła do jednostek wyremontowanych w ramach ogólnopolskiej standaryzacji komend i komisariatów na terenie całego kraju. Podczas kilkunastomiesięcznych prac wykonano między innymi termoizolację całego budynku, remont garaży, przebudowę parkingów i chodników wokół komendy. Wymieniono też instalację centralnego ogrzewania, wentylacyjną, teleinformatyczną i elektryczną. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 4 mln 138 tysięcy złotych.

Do zgromadzonych na uroczystości otwarcia, słowa uznania i gratulacje skierował mł. insp. Piotr Kucia - Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Podziękował władzom powiatu i miasta za wsparcie finansowe w uzyskaniu nowej siedziby dla policjantek, policjantów i pracowników cywilnych Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku. Życzył funkcjonariuszom i pracownikom jednostki zadowolenia z nowego, komfortowego miejsca służby. Pan Starosta Henryk Kiepura oraz Burmistrz Jerzy Zakrzewski życzyli również sukcesów i dobrych efektów służby.

(KWP w Katowicach / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 20.86 MB)

Powrót na górę strony