Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzedawali biżuterię z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 27.02.2015

Poznańscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji na terenie Poznania ujawnili sprzedaż biżuterii z podrobionymi znakami towarowymi. Mimo że nie była to oryginalna biżuteria sprzedawano ją w cenie od 400 do 10 tys. złotych. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

23 lutego br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w centrum Poznania ujawnili placówkę handlową, w której sprzedawano biżuterię oznaczoną podrobionymi znakami towarowymi. Policjanci zabezpieczyli 42 sztuki biżuterii.

Kontrola sklepu wykazała, do sprzedaży oferowano wyroby ze złota z zastrzeżonymi znakami firmowymi. Były to kolczyki, zawieszki, pierścionki. Mimo że nie była to oryginalna biżuteria sprzedawano ją w cenie od 400 do 10 tys. złotych.

Dalsze ustalenia funkcjonariuszy z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komisariatu Policji Poznań Stare Miasto br. pozwoliły na przedstawienia zarzutów dwóm osobom.

Małżeństwo w wieku 51 i 48 lat odpowie za naruszenie Ustawy Prawo Własności Przemysłowej. Za wprowadzenie do obrotu towaru z nielegalnymi znakami towarowymi oraz czerpanie z tego stałego źródła dochodu grozi do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony