Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszeli 80 zarzutów oszustw i fałszowania dokumentów

Data publikacji 27.02.2015

Mogli wyłudzić nawet 43 krótkoterminowe pożyczki na ponad 20 tysięcy złotych. Zdaniem śledczych, próbowali nielegalnie uzyskać kolejnych kilkadziesiąt kredytów. 7 osób zajmujących się tym procederem usłyszało w sumie 80 zarzutów oszustw i fałszowania dokumentów, za co może im grozić nawet do 8 lat więzienia.

Kędzierzyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej pracowali nad sprawą fałszowania dokumentów i wyłudzania krótkoterminowych pożyczek. O oszustwa śledczy podejrzewali siedmioosobową grupę.

Trzech mężczyzn i cztery kobiety miały poszukiwać osób, którym proponowały pracę za granicą. Nakłaniali „zwerbowane” osoby do założenia rachunku bankowego i przekazaniu im wszystkich, potrzebnych do obsługi konta, dokumentów i haseł. Kopiowali również ich dane z dowodów osobistych. Po uzyskaniu danych osobowych i dostępu do kont bankowych, fałszowali zaświadczenia o zatrudnieniu i wysokości dochodów. Na tej podstawie, za pośrednictwem internetu, wyłudzali krótkoterminowe pożyczki. Uzyskane w ten sposób pieniądze, przelewali na swoje konta. Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała na terenie województwa opolskiego i śląskiego.

Według badających sprawę policjantów zatrzymani mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego uzyskali w ten sposób 43 pożyczki na ponad 20 tysięcy złotych oraz próbowali wyłudzić kolejnych 31 kredytów na ponad 21 tysięcy złotych.

Wszyscy usłyszeli łącznie 80 zarzutów oszustw i fałszowania dokumentów, za które może im grozić nawet do 8 lat więzienia.


(KWP w Opolu / ms)

Powrót na górę strony