Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili nielegalne papierosy

Data publikacji 27.02.2015

Czujność policjantów podczas kontroli drogowej pozwoliła na ujawnienie i zabezpieczenie kontrabandy. 120 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy przechwycili funkcjonariusze z Ostrołęki. Mundurowi z Radomia zatrzymali auto, w którym przewożono ponad 5 tysięcy sztuk tzw. samoróbek, a policjanci z Zamościa przechwycili blisko 2 tysiące paczek papierosów.

Dziś w nocy policjanci z posterunku w Baranowie w miejscowości Cierpięta zatrzymali do kontroli drogowej busa. W pojeździe znajdowały się dwie osoby. Policjanci, po sprawdzeniu wymaganych dokumentów, trzeźwości kierującej oraz stanu technicznego pojazdu, skontrolowali także przewożony bagaż. W wyniku kontroli policjanci znaleźli i zabezpieczyli 6 tysięcy paczek papierosów różnych marek bez akcyzy. Pojazd został zabezpieczony. W tym przypadku strata Skarbu Państwa wyniosła około 100 tys. zł.

Wczoraj funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z radomskiej KMP zatrzymali w Wielogórze vw vento. Policjanci podejrzewali, że osoby jadące tym autem posiadają nielegalne wyroby. W wyniku kontroli pojazdu policjanci znaleźli 12 kilogramów krajanki tytoniowej, 200 paczek papierosów różnych marek bez akcyzy oraz ponad 5 tysięcy sztuk papierosów, tzw. samoróbek. Policjanci zabezpieczyli nielegalny towar i przekazali go do Urzędu Celnego w Radomiu. Wartość zabezpieczonego mienia to kilkanaście tysięcy złotych.

Także wczoraj, kilka minut po godz. 23.00, policjanci zamojskiej drogówki zatrzymali na ul. Lwowskiej w Zamościu osobowego volkswagena. Podróżowało nim trzech mieszkańców woj. lubelskiego w wieku 25 - 42 lat. Podczas kontroli pojazdu, mundurowi ujawnili w bagażniku papierosy niewiadomego pochodzenia. W sumie policjanci zabezpieczyli 1860 paczek.

Pasażerowie z pierwszego pojazdu, oraz podróżujący autem w Zamościu, trafili do policyjnego aresztu. Właściciel kontrabandy z Lubelszczyzny usłyszy zarzuty przestępstwa skarbowego, za które zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi wysoka grzywna i przepadek zabezpieczonego towaru.

Za nabywanie, przewożenie lub przechywowanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu/ KWP w Lublinie/ ms)

Powrót na górę strony