Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci doskonalili technikę jazdy

Białostoccy policjanci doskonalili swoje umiejętności z zakresu techniki jazdy radiowozem. Podczas szkolenia mundurowi omawiali także zasady prowadzenia kontroli pojazdów oraz szczegółową diagnostykę aut.

W ciągu mijającego tygodnia, w ramach doskonalenia zawodowego, odbywało się szkolenie funkcjonariuszy z zakresu techniki jazdy pojazdem służbowym. W zajęciach tych łącznie udział wzięło 60 policjantów, w tym 30 z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku oraz 30 z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Ćwiczenia odbywały się na terenie białostockiego oddziału prewencji oraz na płycie lotniska Krywlany. Ponadto, w tym samym czasie, z zakresu m.in. zasad prowadzenia kontroli pojazdów oraz szczegółowej diagnostyki pojazdu, przeszkolonych zostało również 60 mundurowych z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

Szkolenie zostało podzielone na dwie części - teoretyczną i praktyczną, nad których przebiegiem czuwali instruktorzy Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Etap teoretyczny obejmował m.in. zasady poruszania się pojazdem uprzywilejowanym, czy też prawidłowe ustawianie pojazdu w czasie kontroli drogowej oraz na miejscu zdarzenia.

Część praktyczna poświęcona była ćwiczeniu takich elementów jak: właściwe operowanie pedałem gazu, sprzęgła i hamulca, nauka wychodzenia z poślizgu nadsterownego i podsterownego, hamowanie efektywne i awaryjne, jazda po łuku oraz najbardziej wymagający element szkolenia - jazda z uślizgiem tylnej osi (na tzw. trolejach). Podsumowanie stanowiła próba czasowa na specjalnie przygotowanym torze łączącym powyższe elementy.

Była to już druga edycja tego typu szkoleń dedykowanych dla policjantów pełniących służbę patrolową, dzięki którym funkcjonariusze mogli zapoznać się z możliwościami pojazdów służbowych w zmieniających się warunkach atmosferycznych. Głównym celem zajęć było podwyższenie kwalifikacji i umiejętności policjantów niezbędnych w codziennej służbie, co przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu.

(KWP w Białymstoku / ms)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 10.33 MB)

Powrót na górę strony