Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł oszust poszukiwany listem gończym od 17 lat

Data publikacji 27.02.2015

Dzięki ścisłej współpracy i stałej wymianie informacji pomiędzy krakowskimi policjantami a funkcjonariuszami z Płońska (woj. mazowieckie, zatrzymano oszusta, który przez 17 lat poszukiwany był listem gończym.

61-letni obecnie mężczyzna, mieszkaniec woj. mazowieckiego, poszukiwany był celem osadzenia w tymczasowym areszcie od 1997 r. Człowiek ten przez lata ciągle zmieniał miejsca zamieszkania, umykając sprawiedliwości. W pewnym jednak momencie, informacje uzyskane przez policjantów zaczęły się potwierdzać - trop prowadził do Krakowa. Tutaj  jednakże też poszukiwany ciągle znikał jak kamfora, zmieniając  swoje lokum. Krakowscy śledczy jednakże cały czas weryfikując informacje dotyczące jego pobytu zbliżali się do momentu nieuniknionego zatrzymania. 

W środę ( 25.02.br.) około 14 funkcjonariusze z V komisariatu Policji w Krakowie weszli do jednego z budynków przy ul. Kazimierza Wielkiego. To tu, według ich danych, od niedawna miał ukrywać się poszukiwany. I rzeczywiście, w tymczasowym  lokum  na strychu  budynku funkcjonariusze zastali całkowicie zaskoczonego dekonspiracją mężczyznę.

Zgodnie z właściwością poszukiwany został osadzony w areszcie tymczasowym w Krakowie i będzie przekazywany do dyspozycji Sądu Rejonowego w Kielcach, który go poszukiwał.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony