Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci 58-letniej kobiety - aktualizacja

Data publikacji 27.02.2015

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach w nocy 26 lutego odnaleźli zwłoki zaginionej 58-letniej mieszkanki Obornik. Podejrzenia policjantów i prokuratora oraz zgromadzony materiał dowodowy wskazują na możliwy udział jej męża w spowodowaniu śmierci kobiety. Od wyników sekcji zwłok zależy, jakie i kiedy usłyszy on zarzuty.

25 lutego br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Obornikach otrzymali sygnał z miejsca pracy 58-letniej kobiety od zaniepokojonych współpracowników. Mieszkanka Obornik bez wcześniejszego uprzedzenia nie przyszła do pracy. Nigdy wcześniej się to nie zdarzało.

Policjanci z Obornik od razu przystąpili do wyjaśniania tego zgłoszenia. Pojechali do domu kobiety, gdzie zastali jej  59-letniego męża. Ten stwierdził, że nie wie, gdzie jest żona.

Wtedy jeszcze nic nie wskazywało, że mogło dojść do tragedii. Pomimo to, że formalne zawiadomienie o zaginięciu kobiety jeszcze nie zostało złożone, mundurowi nie zaprzestali poszukiwań 58-latki. Trwały one całą noc.

W toku prowadzonych czynności policjanci uzyskali informacje, że kobieta mogła paść ofiarą przestępstwa, a związek z tym zdarzeniem może mieć jej mąż. Mężczyzna został zatrzymany. Krótko po tym, policjanci odnaleźli zwłoki kobiety w Zalewie Kowalskim w pobliżu miejscowości Uzarzewo. Zostały one zabezpieczone do sekcji, która wykaże, co było przyczyną śmierci kobiety. Od jej wyników zależy, jakie ewentualne zarzuty usłyszy zatrzymany mężczyzna.

Obecnie policjanci z Obornik wykonują czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Obornikach

Aktualizacja: 27 lutego podejrzany usłyszał zarzut zabójstwa. Natomiast 28 lutego sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony