Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlarz amfetaminą wpadł w ręce policjantów

Data publikacji 28.02.2015

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności, grozi mężczyźnie podejrzanemu o posiadanie i handel amfetaminą, a zatrzymanemu przez milickich policjantów. W mieszkaniu zatrzymanego, oprócz narkotyków, funkcjonariusze zabezpieczyli też woreczki do pakowania środków odurzających oraz wagę do ich porcjowania. Oprócz dilera, w ręce policjantów wpadli też dwaj inni mężczyźni, u których znaleziono amfetaminę i marihuanę. Wszyscy zatrzymani, za przestępstwa narkotykowe, odpowiedzą teraz przed sądem.

Policjanci z komendy powiatowej w Miliczu, prowadząc działania operacyjne wymierzone w osoby trudniące się przestępczością narkotykową, wpadli na trop mężczyzny handlującego amfetaminą. Dalsze czynności potwierdziły podejrzenia funkcjonariuszy. Podczas zatrzymania podejrzewanego 20 – letniego mieszkańca gminy Cieszków, policjanci faktycznie znaleźli przy nim woreczki foliowe z zawartością amfetaminy.

Idąc dalej tropem, funkcjonariusze sprawdzili również miejsce zamieszkania zatrzymanego. Tam znaleziono znacznie większe ilości tego narkotyku oraz marihuanę. Ponadto zabezpieczono woreczki foliowe do pakowania środków odurzających oraz elektroniczną wagę do ich porcjowania. W toku dalszych czynności policjanci ustalili, ze zatrzymany mężczyzna tylko w ostatnim czasie sprzedawał, co najmniej kilku osobom amfetaminę, osiągając z tego korzyść majątkową.

Dalsze działania wymierzone w przestępczość narkotykową doprowadziły do ustalenia i zatrzymania dwóch innych osób podejrzanych o posiadania narkotyków. U 19 – letniego mieszkańca Milicza, zatrzymanego w pobliżu jednego ze sklepów, funkcjonariusze znaleźli również amfetaminę. Część narkotyków mężczyzna miał przy sobie, a część w samochodzie. Drugi z zatrzymanych 18 – latek, miał przy sobie i w mieszkaniu amfetaminę oraz marihuanę.Policjanci ustalili też, że udostępniał on amfetaminę innej osobie, co także jest zabronione przez obowiązujące prawo i zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli już kilka zarzutów dotyczących przestępstw opisanych w ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Dilerowi za sprzedaż narkotyków innym osobom grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Dwóm pozostałym podejrzanym może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z zabezpieczonej amfetaminy i marihuany można było uzyskać łącznie ponad 300 porcji handlowych. Obecnie policjanci wyjaśniają w dalszym ciągu wszystkie okoliczności tej sprawy.

(KWP Wrocław/ab)

Powrót na górę strony