Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad kilogram marihuany nie trafi na rynek

Data publikacji 28.02.2015

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu zatrzymali trzy osoby podejrzane o uprawę, posiadanie oraz udzielanie środków odurzających. Do zatrzymania podejrzanych doszło w miejscowości Borów Kolonia na terenie województwa lubelskiego. To już kolejna w ostatnim czasie duża realizacja sprawy związanej ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej przeprowadzona przez mazowieckich policjantów.

Kilka dni temu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu prowadzili na terenie województwa lubelskiego działania wymierzone w handlarzy narkotykami. W ich czasie zatrzymali na terenie miejscowości Kolonia Borów bmw, którym poruszało się trzech mężczyzn (w wieku 27-28 lat). W czasie przeszukania auta policjanci znaleźli dwie plastykowe puszki po odżywkach, w których znajdowały się narkotyki.

Idąc tym tropem, mundurowi z mazowieckiej KWP przeszukali także mieszkanie należące do matki jednego z zatrzymanych, gdzie na poddaszu odnaleźli marihuanę przechowywaną w słojach. Tego samego dnia funkcjonariusze sprawdzili również inną posesję zlokalizowaną w tej samej miejscowości, gdzie ujawnili uprawę konopi indyjskich. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad kilogram marihuany o wartości prawie 58 tys. złotych, a także 30 krzaków konopi.

Cała trójka została osadzona w policyjnym areszcie. W czwartek mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Opolu Lubelskim. W piątek mężczyźni trafili przed oblicze miejscowego sądu, który zastosował wobec nich trzymiesięczne areszty tymczasowe.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu prowadzą dalsze czynności w związku z zatrzymaniem mężczyzn. Sprawdzają m.in. dokąd miały trafić narkotyki.

To już kolejna w ostatnim czasie duża realizacja sprawy związanej ze zwalczaniem przestępczości narkotykowej dokonana przez mazowieckich policjantów. W połowie stycznia na terenie powiatu makowskiego zabezpieczono blisko 9 kilogramów marihuany. Także w styczniu w Mławie policjanci ujawnili 1,5 kg marihuany, prawie 800 gramów haszyszu, ponad 300 gramów amfetaminy oraz prawie pół kilograma mefedronu. Natomiast w lutym zabezpieczono ponad 4 kg marihuany oraz kilkaset tabletek ekstazy i krzaków konopi indyjskich.

Przypomnijmy, że świetle przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP Radom/ab)

Powrót na górę strony