Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla podejrzanych o napad na mężczyznę – pobili go do nieprzytomności i okradli

Data publikacji 28.02.2015

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozić może dwóm mężczyznom podejrzanym o rozbój, a ustalonym i zatrzymanym przez złotoryjskich policjantów. Sprawcy wspólnie napadli i pobili do nieprzytomności pokrzywdzonego, a następnie ukradli mu pieniądze i telefony komórkowe. Wobec obu podejrzanych, którzy usłyszeli zarzuty, sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi, w wyniku podjętych działań, ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zatrzymani, to mieszkańcy gminy Złotoryja, w wieku 27 i 46 lat. Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu.

Jak ustalili policjanci zajmujący się tą sprawą, do zdarzenia doszło 23 lutego 2015 roku około godziny 16.00 na jednej z ulic w Złotoryi. Zatrzymani doprowadzili pokrzywdzonego mężczyznę do stanu nieprzytomności, a następnie ukradli mu pieniądze w kwocie blisko 600 złotych oraz dwa telefony komórkowe. Pokrzywdzony o przestępstwie powiadomił policję następnego dnia.

Funkcjonariusze na podstawie zebranych informacji oraz w oparciu o opis napastników, wytypowali i zatrzymali podejrzanych o rozbój. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu. Na wniosek prokuratury, sąd po zapoznaniu się z zebranymi materiałami, zastosował wobec obu mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Przypomnijmy rozbój zagrożony jest karą nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP Wrocław/ab)

Powrót na górę strony