Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany kierowca z dwoma sądowymi zakazami wiózł poszukiwanego

Data publikacji 28.02.2015

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie, zatrzymanemu przez świdnickich policjantów ruchu drogowego, a który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, nie zważając na orzeczone już wobec niego dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Jak by tego było mało, w skontrolowanym samochodzie policjanci znaleźli też mężczyznę poszukiwanego przez prokuraturę, który jechał autem jako pasażer.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali do kontroli samochód marki Mazda. Podczas przeprowadzonej kontroli okazało się, że 34 – letni mężczyzna kierujący pojazdem jest nietrzeźwy. Policyjny alkomat podczas badania wykazał u niego ponad promil alkoholu w organizmie.

To jednak nie wszystko. Funkcjonariusze ustalili też, że mężczyzna ma już na swoim koncie orzeczone dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdu również za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Ponadto z kierującym podróżował jeszcze 28 - letni mężczyzna, który po sprawdzeniu danych osobowych okazał się być poszukiwanym przez prokuraturę, celem ustalenia miejsca pobytu.

Z poszukiwanym mężczyzną wykonano dalsze czynności, natomiast nietrzeźwy kierujący trafił do policyjnego aresztu. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, a za niestosowanie się do zakazu sądowego do lat 3.

(KWP Wrocław/ab)
 

Powrót na górę strony