Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Obiecał zwolnienie z aresztu

Data publikacji 02.03.2015

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który odpowie za powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych. Sprawca zaoferował jednemu z mieszkańców województwa małopolskiego, w zamian za korzyść majątkową, pomoc w zwolnieniu z aresztu śledczego bliskiej osoby. Wobec podejrzanego prokurator zastosował dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręczenie majątkowe.

Małopolscy policjanci, w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie, zatrzymali mężczyznę pod zarzutem płatnej protekcji. Mieszkaniec Krakowa, powołując się na wpływy wśród osób z instytucji państwowych, zaoferował jednemu z mieszkańców województwa małopolskiego, w zamian za korzyść majątkową w wysokości 40 tys. złotych, pomoc w zwolnieniu z aresztu śledczego bliskiej osoby.  Policjanci  przeprowadzili prowokację -  kontrolowane wręczenie korzyści majątkowej, w ramach którego sprawca po przyjęciu pieniędzy w umówionym miejscu, ku jego ogromnemu zaskoczeniu, został zatrzymany.

W trakcie przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa płatnej protekcji, oznajmiając, że wymyślił sobie całą historię o swoich ogromnych wpływach i chciał w sposób łatwy zarobić dużą sumę, wykorzystując naiwność osoby, która znalazła się w niekorzystnym położeniu. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony