Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Aresztowani za napad na stację paliw

Data publikacji 02.03.2015

Trzymiesięczny areszt - taką decyzję podjął sąd w stosunku do dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na stację paliw z użyciem przedmiotu przypominającego broń. 28-letni Dominik J. i 23-letni Patryk S. zostali zatrzymani przez ochockich policjantów zwalczających przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Za to przestępstwo grozi im kara nawet do 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Jak ustalili policjanci, około 1:30 do budynku stacji paliw przy ul. Al. Jerozolimskie wszedł zamaskowany sprawca. Napastnik sterroryzował pracowników przedmiotem przypominającym broń, a potem ukradł pieniądze.

Policjanci, którzy pojawili się na miejscu przesłuchali pokrzywdzonych, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne i rozpoczęli poszukiwania sprawców. Sprawą zajęli się również funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko życiu i zdrowiu. Efektem żmudnej pracy kryminalnych było najpierw zatrzymanie jednego ze sprawców, a następnie dotarcie do jego wspólnika.

Policjanci zatrzymali 28-letniego Dominika J. w miejscu zamieszkania. W samochodzie, którego użytkował, zabezpieczyli broń gazową, atrapę broni oraz dwie kominiarki. Funkcjonariusze już następnego dnia zatrzymali jego wspólnika, 23-letniego Patryka S.

W prokuraturze obaj usłyszeli zarzut za popełnione przestępstwo i zostali tymczasowo aresztowani przez sąd.

Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mg)

 

Powrót na górę strony