Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 7-miesięczne dziecko – ojciec groził, że wyrzuci je przez okno

Data publikacji 02.03.2015

Legniccy policjanci podjęli interwencję wobec mężczyzny, który siedząc na parapecie i trzymając w rękach synka groził, że go wyrzuci. Gdy jedni funkcjonariusze po wejściu do mieszkania rozmawiali z mężczyzną, inni by zapobiec tragedii, zabezpieczali miejsce na ulicy pod oknem. Po kilkunastu minutach negocjacji, funkcjonariuszom udało się nakłonić mężczyznę do oddania dziecka matce. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Z jego zachowania wynikało, że mógł być pod wpływem narkotyków.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku podjętej interwencji, zatrzymali mężczyznę, który siedząc na parapecie okiennym i trzymając w rękach 7-miesięcznego synka groził, że go wyrzuci. Zatrzymany to 42-letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do interwencji doszło po tym, jak w niedzielę przed godziną ósmą rano, legniccy policjanci otrzymali informację o awanturze pomiędzy kobietą i mężczyzną w mieszkaniu w centrum miasta. W trakcie tej awantury mężczyzna miał chwycić swojego synka i wystawić go za okno grożąc, że go wyrzuci.

Policjanci weszli do mieszkania po wyważeniu drzwi, ponieważ słyszeli krzyki dochodzące z mieszkania, a nikt nie otwierał. Wewnątrz zastali mężczyznę siedzącego na parapecie z dzieckiem na rękach. Mężczyzna, co chwilę wystawiał dziecko na zewnątrz grożąc, że je wypuści. Gdy jedni policjanci rozmawiali z nim, inni by zapobiec tragedii, zabezpieczali miejsce na ulicy pod oknem.

Po kilkunastu minutach negocjacji, funkcjonariuszom udało się nakłonić mężczyznę do oddania dziecka matce. Chłopiec został przebadany przez lekarza, który na szczęście nie stwierdził żadnych obrażeń. Zatrzymanemu mężczyźnie pobrano krew do badania na zawartość w organizmie środków odurzających, ponieważ jego zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem narkotyków, a w mieszkaniu takie środki znaleziono.

Obecnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia są przez policjantów szczegółowo wyjaśniane.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Przeczytaj też: Tymczasowy areszt dla mężczyzny, który groził wyrzuceniem przez okno 7-miesięcznego dziecka ►

Powrót na górę strony