Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali kilka skradzionych aut

Data publikacji 02.03.2015

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej w Łodzi wsparci przez łęczyckich funkcjonariuszy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów i odzyskali 5 aut skradzionych w lutym 2015 roku na terenie województwa łódzkiego. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 26 na 27 lutego 2015 roku policjanci sekcji samochodowej wydziału kryminalnego KWP w Łodzi sprawdzali wcześniej zdobytą wiedzę dotyczącą ewentualnych miejsc przetrzymywania kradzionych samochodów w tzw. dziuplach. Swoje działania prowadzone z miejscową policją skupili przy  wytypowanej posesji na terenie gminy Grabów w powiecie łęczyckim. Nad ranem podejrzenia kryminalnych wzbudził zatrzymany w pobliżu pojazd marki Audi A6 na radomszczańskich tablicach rejestracyjnych. Okazało się, że auto zostało skradzione tej samej nocy. Policjanci  zdecydowali  o sprawdzeniu całej posesji. W stodole ujawnili kolejne samochody pochodzące z przestępstwa: trzy seaty i audi skradzione w Łodzi, Bełchatowie i Sieradzu w lutym 2015 roku. Ponadto zabezpieczyli zdemontowane elementy karoserii pochodzące między innymi z wymienionych wyżej samochodów; koła, drzwi, kolumny kierownicze, poduszki powietrzne itp.

Do łęczyckiej komendy dowieziono trzech mężczyzn w wieku 26, 31 i 34 lat zatrzymanych w związku z czynnościami na terenie gminy Grabów. Mieszkańcy Łodzi, 28 lutego usłyszeli wstępny  zarzut kradzieży z włamaniem do samochodu audi A6 na terenie Radomska. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa pozostaje rozwojowa.

(KWP w Łodzi / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.23 MB)

Powrót na górę strony