Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kolejny oszust działający metodą na "wnuczka"

Data publikacji 03.03.2015

Policjanci z Komisariatu Policji w Odolanowie, zatrzymali w ubiegłym tygodniu młodego mężczyznę, który miał odebrać od kobiety pieniądze przeznaczone dla jej wnuka. Mężczyzna podający się za kolegę jej krewnego okazał się oszustem. Na szczęście kobieta wykazała się rozsądkiem i nie dała wprowadzić się w błąd.

W ubiegłym tygodniu do 79-letniej mieszkanki Odolanowa zadzwonił mężczyzna podający się za jej wnuka. Twierdził, że właśnie miał wypadek i potrzebuje 60 tysięcy złotych. Ostatecznie kobieta była skłonna dać 6 tysięcy złotych, a po pieniądze miał zgłosić się jego znajomy. Po chwili, w mieszkaniu kobiety zjawił się po pieniądze mężczyzna, lecz kobieta zażądała od niego dokument tożsamości. Wtedy mężczyzna zrezygnował i oddalił się.

Nie pozostał jednak anonimowy. Rozpoznał go prawdziwy wnuk kobiety, który w międzyczasie przyszedł do babci. Kiedy dowiedział się o celu wizyty mężczyzny, natychmiast powiadomił miejscowy komisariat Policji. Niedługo potem mężczyzna został złapany przez policjantów.

Zatrzymany mężczyzna to 20-letni mieszkaniec Odolanowa. Policjantom wyjaśniał, że po pieniądze skierował go nieznany mu mężczyzna, z którym skontaktował się telefonicznie w poszukiwaniu pracy. Chłopak musiał mieć jednak świadomość swojego działania niezgodnego z prawem, gdyż kobiecie przedstawił się podając fałszywe nazwisko.

20-latek usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, za co może mu grozić do 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny i poręczenie majątkowe.

(KWP w Poznaniu / ms)

Powrót na górę strony