Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpiecznie wyprzedzał – stracił prawo jazdy na rok

Data publikacji 03.03.2015

Policjanci z Grajewa zatrzymali 40-letniego pirata drogowego. Ten nieodpowiedzialny litewski kierowca opla niebezpiecznie wyprzedzając popełnił szereg wykroczeń i zmusił inny pojazd do gwałtownego hamowania. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został zatrzymany, a następnie w trybie przyspieszonym doprowadzony do sądu, który wymierzył mu karę 2 tysięcy złotych grzywny i 12-miesięczny zakaz prowadzenia pojazdów.

Przedwczoraj po godzinie 21.00 policjanci grajewskiej drogówki patrolując miejscowość Miecze zauważyli opla, którego kierowca niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy. Kierujący przekraczał linię podwójną ciągłą, jechał po powierzchni wyłączonej z ruchu oraz nie zastosował się do nakazu jazdy z prawej strony znaku omijając wysepkę z jej lewej strony.

Funkcjonariusze widząc stwarzający zagrożenie na drodze samochód natychmiast za nim ruszyli. Jednak siedzący za jego kierownicą mężczyzna, nadal nie stosując się do znaków, kontynuował manewr przez całą miejscowość. Jadąc w ten sposób zmusił dodatkowo nadjeżdżającego z przeciwka kierowcę do gwałtownego hamowania. Gdy po chwili mundurowi zatrzymali pirata do kontroli okazało się, że jest to obywatel Litwy. W związku z jego jazdą policjanci zatrzymali 40-latkowi prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj w trybie przyspieszonym został doprowadzony do sądu, który wymierzył mu karę grzywny w wysokości 2 tysięcy złotych oraz zastosował środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres 12 miesięcy.

(KWP w Białymstoku / mj)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2 MB)

Powrót na górę strony