Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przesyłki pocztowe porzucił w lesie

Data publikacji 05.03.2015

Policjanci ustrzyckiej komendy zatrzymali mieszkańca Ustrzyk Dolnych. Mężczyzna, zamiast roznosić listy do ich adresatów, porzucił je w lesie. 23-latek usłyszał już zarzuty, grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W sobotę policjanci zostali powiadomieni o znalezieniu w lesie, w pobliżu miejscowości Równia, dużej ilości przesyłek pocztowych zaadresowanych do mieszkańców powiatu bieszczadzkiego. Przesyłki zostały przewiezione do komendy i zabezpieczone. Po przeliczeniu okazało się, że kopert jest aż 550.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania osoby odpowiedzialnej za pozostawienie listów w lesie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że jest to mieszkaniec Ustrzyk Dolnych, zatrudniony w jednej z firm oferującej usługi pocztowe. 23-latek został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, tłumacząc, że od grudnia miał tak dużo przesyłek, że nie był w stanie ich wszystkich dostarczyć.

Zgodnie z art. 276 kodeksu karnego, kto niszczy, uszkadza, czyni bezużytecznym, ukrywa lub usuwa dokument, którym nie ma prawa wyłącznie rozporządzać, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Dochodzenie w sprawie porzuconych przesyłek prowadzi Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Ustrzykach Dolnych.

(KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony