Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszywe banknoty znalezione u 16-latka

Data publikacji 06.03.2015

Dziesięć fałszywych banknotów o nominałach sto i dwieście złotych miał w samochodzie 16-latek, zatrzymany do kontroli drogowej przez łomżyńskich policjantów. Młodzieniec tłumaczył funkcjonariuszom, że pieniądze służą mu do gry w karty. Jego losem zajmie się teraz sąd rodzinny.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży wczorajszego poranka zatrzymali do kontroli auto, którym podróżowało dwóch młodych chłopaków. Podczas prowadzonej kontroli drogowej, uwagę mundurowych zwróciły leżące pod siedzeniem pieniądze. Były to banknoty o nominałach sto i dwieście złotych na łączną kwotę 1500 zł. Po dokładnym sprawdzeniu przez policjantów okazało się, że wszystkie są fałszywe. Banknoty miały takie same numery seryjne.

Mundurowi ustalili, że 16-latek wydrukował pieniądze na domowej drukarce. Nastolatek tłumaczył policjantom, że służą mu one do gry w karty.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nietypowe znalezisko, a jego właściciel z podrobienia pieniędzy tłumaczył będzie się teraz przed sądem rodzinnym.


(KWP w Białymstoku / ms)

Powrót na górę strony