Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień z życia policjanta bydgoskiej drogówki

Data publikacji 06.03.2015

Bezpieczeństwo na drogach to priorytet dla policjantów z drogówki. Funkcjonariusze z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego codziennie zmagają się z brawurową jazdą kierowców. Mundurowi są przygotowani do tego, aby ścigać piratów drogowych i pociągać do odpowiedzialności tych, którzy stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Niektóre przykłady takich zachowań są nagrywane przez pojazdy wyposażone w wideorejestrator.

Zapewnienie bezpieczeństwa na drodze to najważniejsze zadanie dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy. To do nich przede wszystkim należy egzekwowanie od kierowców, a także pieszych obowiązujących przepisów ruchu drogowego. W trakcie codziennej służby mundurowi korzystają nie tylko z oznakowanych radiowozów. Kierowcy powinni pamiętać, że mogą na drodze spotkać także nieoznakowane auta z wideorejestratorami.

Doskonałym przykładem lekkomyślności i lekceważenia przepisów ruchu drogowego jest nagranie z takiego urządzenia zamieszczonego w pojeździe bydgoskiej drogówki. W zaprezentowanym materiale przedstawione są trzy sytuacje, jedne z wielu, z jakimi spotykają się na co dzień funkcjonariusze ruchu drogowego w Bydgoszczy.  

Na początku widać jak przy ulicy Wały Jagiellońskie, peugeot nie ustępuje pierwszeństwa pieszym, mimo że jadący przed nim w tym samym kierunku pojazd zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych na prawym pasie. W tym rażącym przypadku mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i sporządzili wniosek o ukaranie do sądu.

Drugie nagranie przedstawia jak przy ulicy Grudziądzkiej, kierujący citroenem wymusza pierwszeństwo, doprowadzając prawie do zderzenia z nieoznakowanym radiowozem. Wykroczenie to dla kierowcy citroena zakończyło się skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Natomiast na ostatnim materiale widać, jak na bydgoskiej obwodnicy (S-10) kierowca forda mondeo przekracza dopuszczalną prędkość o prawie 40 km/h (159,5/120 km/h). Co więcej, podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawa trafi do bydgoskiego sądu.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.01 MB)

Powrót na górę strony