Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwunasta rocznica tragicznych wydarzeń w Magdalence

Data publikacji 06.03.2015

W siedzibie Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji uczczono dwunastą rocznicę tragicznych wydarzeń w podwarszawskiej Magdalence. Na uroczystości w BOA KGP obecni byli Komendant Główny Policji nadinspektor Krzysztof Gajewski, Zastępca Komendanta Stołecznego Policji młodszy inspektor Piotr Owsiewski, funkcjonariusze BOA KGP oraz osoby zaprzyjaźnione z jednostką.

Podczas uroczystości odmówiono modlitwę w intencji zmarłych policjantów - nadkom. Mariana Szczuckiego i podkom. Dariusza Marciniaka oraz  złożono wieńce pod tablicą upamiętniającą tragedię. Także w miejscu, gdzie przeprowadzono szturm, odbył się uroczysty apel ku pamięci poległych policjantów. W nocy z 5 na 6 marca 2003 roku policyjni antyterroryści przeprowadzili akcję zatrzymania groźnych przestępców - w wyniku odniesionych ran zginęli wtedy dwaj policjanci, a siedemnastu zostało rannych.

Policjanci Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji pamiętają o tym tragicznym wydarzeniu nie tylko w tym dniu, ale również na co dzień. W grudniu 2014 roku Biuro Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji otrzymało dwie łodzie szturmowe "RIB 9 m" przeznaczone do wykonywania zadań na morzu. Nadano im imiona "Maniek" i "Kaczor", w hołdzie kolegom, którzy bohatersko zginęli podczas szturmu w marcu 2003 roku w Magdalence.

(BOA KGP / mw)

Powrót na górę strony
Polska Policja